Social media

JoomFish language selector

Логотип

Новини

Будівництво елеватора без збитків

Елеватор можна порівняти з банківським депозитом, тільки замість грошей у ньому зберігається зерно, яке приносить господарю постійні прибутки. Але зерносховище може стати для його власника проблемним об’єктом. Причин невдач може бути багато, але чимало з них закладаються ще на етапі проектування елеваторного комплексу. Наприклад, наслідком неякісного геологічного дослідження може стати неправильний вибір майданчика для спорудження елеватора, використання невідповідних будівельних технологій. Якщо інвестор досить поверхнево провів дослідження маркетингового середовища і профілю елеватора, це може обернутися недозавантаженістю силосів. Прорахунки у запланованих витратах на будівництво, поверхневий аналіз окупності також призводять до збитків.

Обираючи проектанта бажано керуватися не лише питаннями вартості. Слід вивчити досьє компанії, дізнатися про кількість та долю реалізованих нею аграрних об’єктів, чи має вона досвід робіт з бетоном і металевими конструкціями. Оскільки не існує двох однакових елеваторів, важливо, щоб компанія застосовувала індивідуальний підхід до кожного об’єкта.

Ефективність усього виробництва залежить від вибору устаткування елеваторного комплексу. Перш ніж відхиляти можливість придбання більш дорогого обладнання, варто розібратися, за рахунок чого складається його вартість — матеріали та комплектуючі, витрати на виробництво, конструктивні особливості тощо. Непоодинокі випадки, коли фермери придбають обладнання, виготовлене в Європі, Туреччині чи США, яке дешевше за те, що виготовлене вітчизняними виробниками, особливо не вникаючи у причини низької вартості. Поснюється це просто: більш девеше устаткування поступається місцевому по запасу міцності, металоємності, не може ефективно працювати у нашій кліматичній зоні.

Ще одна досить поширена помилка, є гонитва за продуктивністю обладнання. Відомо, що використання високопродуктивних та високотехнологічних сушарок дозволяє досягти найнижчої собівартості вологопониження. Але це спрацьовує далеко не на всіх об'єктах. Для окремих елеваторів такі сушарки можуть виявитися неекономічними через ряд причин: потужності не будуть забезпечені відповідним потоком зерна, чи зерна буде у достатній кількості, але воно суттєво різнитиметься вологістю. Також, враховуючи витрати на тимчасове зберігання та досушування зерна, високопродуктивна сушарка буде набагато дорожча в експлуатації ніж менш продуктивна.

Причиною падіння силосів у більшості випадків є помилки при монтажі, неготовність конструкції до екстремальних погодних умов і недбала експлуатація. За цим часто стоїть непрофесіоналізм фахівців, залучених до роботи на різних етапах, відсутність організації контролю за якістю та надійністю конструкцій.

Виключити помилки при будівництві елеватора допоможе професійний консультант. Це потребує певних витрат, але надійних фахівець визначить де можна буде зекономити, запропонує правильний комплекс дій по плануванню, інженерії та технології. Грамотний проектант може запропонувати менш вартісний варіант фундаменту, який не програє у міцності та надійності більш витратному. Також для порівняння витрат професійні організації зроблять декілька варіантів передпроектних рішень, з яких можна буде вибрати оптимальний за функціоналом та вартістю.

Пропонуємо ознайомитись с українським виробником елеваторного обладнання переглянувши відео на їх каналі

та завітати на стенд 1А233 в першому павільйоні  – 30 жовтня-1 листопада 2018 р

Наші виставки

Agro Animal Show - виставка ефективного тваринництва та птахівництва  ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ - виставка інноваційних рішень в зерновому господарстві  ФРУКТИ. ОВОЧІ. ЛОГІСТИКА - виставка високотехнологічного овочівництва, промислового садівництва і виноградарства

Widgetkit

  • Logo 3
  • Logo 2
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 4